Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

Po stronie Natury - edukacja przyrodnicza i technologia w sercu Lublina.

Odtwórz

Za nami wyjątkowy Festiwal Przyrodniczy. Przestrzeń pełna wrażeń od wystaw fotografii 
i rysunków po technologię i wielkie autorytety – tak można w skrócie podsumować tegoroczny festiwal. Roztoczański Park Narodowy jako partner festiwalu miał ogromną przyjemność współtworzyć to wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło setki mieszkańców regionu i miłośników dzikiej natury.

Program tegorocznej edycji zachwycił różnorodnością. Odwiedzający mogli zobaczyć m.in. nowoczesny sprzęt monitorujący Fundacji Dla Przyrody (w tym drony termowizyjne i nadajniki GPS/GSM), a także wziąć udział w obleganych warsztatach rysunkowych.

Wielkim magnesem dla publiczności były wystąpienia znanych i cenionych popularyzatorów przyrody. Rafał Kowalczyk fascynująco opowiadał o sekretach życia żubrów. Marcin Kostrzyński rozbawił i poruszył widownię swoimi filmowymi opowieściami. Stanisław Łubieński skłonił do refleksji nad dziką naturą ukrytą w miejskim betonie. Adam Wajrak w mocnym wystąpieniu przypomniał, dlaczego nienaruszona przyroda to nasza najważniejsza tarcza w epoce katastrofy klimatycznej.

Zwieńczeniem dnia była wieczorna, niezwykle dynamiczna debata ekspercka „Przyroda od nowa” prowadzona przez Romualda Mikuska, która zarysowała najważniejsze wyzwania stojące przed ochroną środowiska.

Dziękujemy organizatorom, pozostałym współwyznawcom oraz wszystkim odwiedzającym za niesamowitą energię, setki mądrych rozmów i wspólną celebrację piękna polskiej przyrody. Jesteśmy dumni, że jako partner mogliśmy stać się częścią tak ważnej i potrzebnej inicjatywy. Oby nasze serca zawsze biły po stronie natury.

opracowanie

Dział Edukacji Przyrodniczej
Aneta Dybowska