Idź do

Przejazd melexem trasą do Florianki

Melexy w Roztoczańskim Parku Narodowym to nie tylko środek transportu, to okazja do poznania niezwykłej przyrody. Ekologiczne podróże, gdzie każdy kilometr to szansa na odkrycie piękna przyrody, bez śladu ciężkich emisji są alternatywą dla rowerów czy pieszych wędrówek.

Podczas wycieczki będziecie mieli okazję zobaczyć najważniejsze atrakcje Roztoczańskiego Parku Narodowego. Rozpoczniecie od wejścia do rezerwatu Bukowa Góra, następnie odwiedzicie Stawy Echo, gdzie będziecie mogli podziwiać malownicze widoki. Nie zabraknie także wizyty przy wieży widokowej przy Rybakówce, skąd roztacza się przepiękny widok na okolicę. 

Kolejnym punktem programu będzie Czarny Staw, który zachwyca swoim pięknem i krajobrazem. Następnie zobaczycie Malowany Most, którego historia i architektura zapewne was zainteresują.
Podczas wizyty w izbie leśnej na Floriance zgłębicie tajemnice tutejszej przyrody, a także historię parku. Po drodze odwiedzicie stadninę konika polskiego oraz hodowlę owcy uhruskiej, co dodatkowo wzbogaci wasze doświadczenie.

Przewodnik, który będzie z wami podczas wycieczki, podzieli się fascynującymi ciekawostkami o przyrodzie i historii parku. Cała trasa zajmie około 70-80 minut, a podczas przejazdu będziecie mieli okazję cieszyć się pięknem otaczającej przyrody i bogactwem tutejszych miejsc.
Komunikat

Bilet wstępu do Parku należy zakupić u Przewoźnika