Idź do

WYSTAWA STAŁA

Wystawa stała - W krainie jodły, buka i tarpana, prezentowana jest w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym od 2009 roku. Wystawa wprowadziła nową jakość w działalności edukacyjnej Roztoczańskiego Parku Narodowego, składa się z 18 dioram prezentujących najważniejsze środowiska Roztocza i Parku – od prehistorii do czasów obecnych:

Ten niepowtarzalny, multimedialny spektakl, wzbogacony odpowiednią scenografią, światłem i dźwiękiem prowadzony głosem narratora zabiera nas w swoistą wyprawę w świat przyrody Parku i Roztocza. Zwiedzanie oparte jest na systemie audio przewodników z wgranymi różnymi ścieżkami tematycznymi i językowymi dostosowanymi zarówno do samodzielnego zwiedzania jak i odpowiednio opracowaną wersją zwiedzania rodzinnego z małymi dziećmi oraz dla osób z dysfunkcją słuchu.
1)     Świadkowie minionego życia – Morze kredowe

2)     Świadkowie minionego życia – Brzeg morza kredowego

3)     Świadkowie minionego życia – Skrzemieniałe drewno

4)     Pierwotna puszcza – Martwe drewno

5)     Pierwotna puszcza – W dawnej puszczy

6)     Pierwotna puszcza – Puszcza zimą, tropy i ślady

7)     Pierwotna puszcza – Puszcza zimą, drapieżnik i ofiara

8)     Piramida troficzna

9)     Torfowisko

10) Bór sosnowy – mrowisko

11) Bór sosnowy – W borze sosnowy

12) Buczyna karpacka – Aspekt wiosenny

13) Buczyna karpacka – Latem

14) Bór jodłowy

15) Rykowisko

16) Środowisko wodne Roztoczańskiego Parku Narodowego

17) Konik polski – Symbol Roztoczańskiego Parku Narodowego

18) Krajobrazy Roztocza – Wiejska chata

"W krainie jodły, buka i tarpana" - wystawa stała

WYSTAWY CZASOWE

Jedną z podstawowych form działalności edukacyjnej Parku jest organizowanie wystaw, zarówno tych przygotowywanych we własnym zakresie, wspólnie z twórcami indywidualnymi jak i we współpracy z innymi instytucjami oraz wymienianych pomiędzy muzeami i ośrodkami edukacyjnymi. Głównym miejscem ekspozycji jest sala prelekcyjna oraz holl główny w Ośrodku Edukacyjno-Muzealny.
Wiele prezentowanych ekspozycji czasowych ma charakter interdyscyplinarny i eksponowana jest przez okres ok. 1-2 miesięcy. Duże, bardziej rozbudowane czasowe wystawy tematyczne wymagające większych nakładów organizowane są w dużej Sali wystaw czasowych w OEM i mogą być prezentowane nawet przez 2-3 lata.

Wystawy czasowe

Godziny zwiedzania:


w okresie 1 IV - 31 X w godzinach 9.00 - 17.00 - ostatnie wejście na wstawę stałą o godzinie 16.00 (czynny z wyjątkiem poniedziałków)
w okresie 1 XI - 31 III w godzinach 9.00 - 15.00 - ostatnie wejście na wystawę stałą o godzinie 14.00 (czynny od poniedziałku do piątku)

AUTOR

Tekst: OEM/RPN
Zdjęcia: Paweł Marczakowski

BILET WTĘPU NA WYSTAWĘ STAŁĄ/WYSTAWY CZASOWE

DOSTĘPNY STACJONARNIE W PUNKCIE INFORMACJI TURYSTYCZNEJ RPN

Więcej informacji